Recenze Nilfisk

• Splňují požadavek na funkčnost

Ověřený zákazník Wapka-Ostrava Registrovaný uživatel

Přidáno: 25. června 2019

Zakoupeno v Wapka-Ostrava

Za málo peněz hodně muziky, určitě doporučuji.

Nilfisk MC 2C-150/650 128470140

Nilfisk MC 2C-150/650 128470140

Ověřený zákazník NILFISK CENTRUM Ověřený zákazník

Přidáno: 12. června 2019

(naposledy upraveno 12. června 2019)

Zakoupeno v NILFISK CENTRUM

• Výkonný stroj za přijatelnou cenu
  • V příslušenství není dodávána rotační tryska.

Nilfisk Attix 30-01

Nilfisk Attix 30-01

Ověřený zákazník AB COM CZECH Ověřený zákazník

Přidáno: 20. května 2019

Zakoupeno v AB COM CZECH

• Objem nádoby na prach, dobrá manipulace.

Nilfisk MULTI II 22 INOX

Nilfisk MULTI II 22 INOX

Přidáno: 17. května 2019

• pekne spracovanie
  • výkon
  • odolnosť dúfam, zatiaľ tažko posúdiť
  • za tuto cenu by som očakaval ovladanu zásuvku
  • žiadne velke vychytavky

Nilfisk MULTI II 30 T INOX VSC

Nilfisk MULTI II 30 T INOX VSC

Ověřený zákazník AB COM CZECH Ověřený zákazník

Přidáno: 15. dubna 2019

Zakoupeno v AB COM CZECH

• Vysává a to je hlavní, do domu, garáže, auta i do dílny

Nilfisk Aero 21-21 PC INOX

Nilfisk Buddy II 12L

Nilfisk Buddy II 12L

Jan Profil Jan Profil

Přidáno: 2. dubna 2019

(naposledy upraveno 14. dubna 2019)

• Skládaný filtr pro mokro-suché vysávání v základní výbavě (nemusí se dokoupit)
  • Pohodlné koleno na konci hadice, s otvorem na snížení sací síly v základní výbavě (oproti některé konkurenci)
  • Měkká, dobře ohebná hadice v základní výbavě (k některé konkurenci se nabízí jako příslušenství)
  • Výrobce sám dodává netkané sáčky (vhodné snad i na jemný prach dílenský a stavební, sice nikoli nebezpečný); anebo jsou dostupné levně z druhovýroby (vhodné na běžný prach směsný)
  • Velká sací síla
  • Lehoučký, dobře se přenáší; po hladkých plochách i snadno popojíždí; stabilní
  • Funkce foukání
  • Na koncové koleno hadice lze nasadit obecné hubice/trubice s kulatým průřezem průměru 35 až 36 mm, tedy si můžete pořídit, kolik jen příslušenství chcete
  • Šňůru lze stočit na držák na zádi vysavače
  • Možnost odložit trubici zaháknutím nastojato na záď vysavače („zaparkovat“)
  • Možnost odložit na vysavač trochu příslušenství na několik míst
  • Oproti domácím vysavačům velmi hlasitý (87 dB zvukového výkonu)
  • Zpočátku vydává štiplavý chemický smrad, ale to provozem ustoupí
  • Výfukový otvor rozviřuje vzduch; oproti domácím vysavačům není vyfukovaný vzduch rozptylován mřížkou a výstupním filtrem
  • Nemá ukazatel snížení sacího výkonu zaplněním sáčku nebo zanesením filtru (v této třídě to vysavače obvykle nemají)
  • Je to prostě jen takový plasťák a snadno se na něj nachytává prach
  • Hlava má na nádobě vůli, což poznáte při přenášení vysavače, sice by to snad nemělo vadit, nehodláte-li vysávat jemný prach přímo do nádoby
  • Je otázka, kolik otevření a zaklapnutí vydrží plastové klapky, které drží motorovou hlavu na nádobě
  • Na vypínači je stálá plastová krytka proti vodě a prachu, kvůli které je zapínání/vypínání trochu nepohodlné, a je otázka, jak dlouho vydrží, než se zničí
  • V dodávce je jeden prachový sáček papírový, sice z papíru poměrně pevného, vlákenného, ale přece hrozí, že ho nezkušený nový majitel vysavače protrhne už při nasazování hlavy a zavírání vysavače; lepší by bylo, kdyby výrobce dodal jeden sáček plstěný
  • Sáčky pro tento vysavač nemají klapku na uzavření sáčku
  • Návod je tuze stručný, obsahuje jen povinná varování a jen velmi stručné nejnutnější pokyny; vhodné použití tohoto druhu vysavače vlastně nevysvětluje; musíte to jakože sami už znát, nebo vyčíst odjinud, nebo si na to přijít.

Silný jako bejk, řve jako kráva, smrdí jako… smrdí chemicky. Silný malý vysavač na neřád všeho druhu, ale nevhodný k běžnému úklidu domácnosti. Cenově a provedením cílí na ty, kteří si ho pořídí k použití spíš občasnému než pravidelnému.

Vyšel mi jako dobře vybavený ve své ceně: že se lamelový filtr nemusí dokoupit zvlášť, ani se nemusí dokoupit lepší koleno nebo celá lepší hadice. Stačí pořídit sáčky, mít nějaké příslušenství, a můžete vysávat.

Lamelový mokro-suchý filtr se používá při vysávání nasucho i namokro; nemusíte ho proto měnit. K vysávání čehokoli prašného ovšem vždy použijte sáček, jinak byste si filtr rychle zanesli; bez sáčku přímo do nádoby vysávejte jen mokré, anebo hrubé, co pak vysypete.

Je důležité, že sám výrobce dodává značkové plstěné sáčky, protože sáčky z druhovýroby zpravidla nepočítají s prachem brusným nebo stavebním.

Výrobce uvádí průměr trubic 36 mm, ale na koleno hadice jsem bez potíží nasadil všechny 35mm hubice, které mám, a bez potíží jsem 36mm trubku prodloužil 35mm trubkou.
Přes redukci (stačí z 32 na 35 mm) jsem mohl použít i 32mm hubice. To sice neznamená, že každá hubice se hodí na vysavač tak silný. Například stará kobercová hubice bez koleček se přisaje ke koberci a sotva s ní pohnete. Starý kartáč s dlouhými štětinami vcucne své štětiny do sebe, a tak podobně…

Je tak silný, že si musíte dávat pozor, abyste nestrčili za chodu prst do hubice; pokud se vám to přihodí, hned vypněte vysavač, nepokoušejte se za chodu vytáhnout prst, který se vám mohl podtlakem zaseknout, vzpříčit v hubici.

Vysavač je ve srovnání s drtivou většinou domácích vysavačů velmi hlasitý. Výrobce uvádí dvě hodnoty: 87/74 dB(A). Srovnatelná se štítky domácích vysavačů je ta vyšší hodnota, která má označovat akustický výkon. V domácích podmínkách, zejména v malé místnosti, blíží se zvukový tlak v blízkosti vysavače jeho zvukovému výkonu.
Nižší hodnota udaná výrobcem je naměřená za neuvedených podmínek, ale lze předpokládat, že by jí šlo dosáhnout v určitém odstupu od vysavače v otevřeném prostoru anebo v místnosti odhlučněné. V podmínkách domácí dílny nebo bytu není dosažitelná.

Při výběru vysavače jsem se nechal zmást tou nižší hodnotou. Tady na Heurece (a na e‑shopech obecně) se v položce Hlučnost porovnávají v některých případech jablka s hruškami. Domácí suché vysavače mají na svých euroštítcích jednotně uváděn akustický výkon. Mokro-suché nespadají pod stejnou regulaci, a porovnat hodnoty udávané různými výrobci je velmi těžké až nemožné, pokud výrobce neuvede jednoznačně povahu hodnoty a normu, podle které ji změřil.

Od vysavače jsem si sliboval, že ho pro jeho vysokou sací sílu využiji i k běžnému domácímu úklidu a nebudu jiný potřebovat, ale pro vysokou hlasitost ho k takovému účelu nedoporučuji; další jeho nevýhodou je, že nerozptýleným výfukem rozvíří část prachu dříve, než ho vysajete, a tento prach si pak rád sedne chvíli poté, co jste si mysleli, že máte uklizeno. K úklidu domácnosti je také pouze 4m šňůra krátká.

Nilfisk Aero 21-21 PC

kvalitní zboží

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 28. listopadu 2018

• Spokojen na 101%
  • velké plus je manévrovatelnost
  • zatím nevím

Stroj nám došel druhy den po objednaní což jsme ani nečekali , od té doby ho používáme skoro každý den na prodejně

Nilfisk SC100 E FULL PKG

Nilfisk SC100 E FULL PKG

Přidáno: 26. listopadu 2018

• Spokojen stroj splněně všechny požadavky

Stroj máme 6 měsíci a zatím spokojenost

Přidáno: 26. listopadu 2018

• Stroj je Profi , cena super proti konkurenci
  • zatím nic

Ze strojem jsme spokojeni libí se nám profi provedení

Přidáno: 11. října 2018

• poměr cena/výkon
  • vypadá kvalitně/robustně
  • kolečka
  • stabilita
  • dlouhá hadice a el. kabel
  • pojistka proti přehřátí
  • ze začátku kolísavý tlak
  • malý obsah uživatelské příručky(není uvedeno jak dlouhou se s ní může pracovat v kuse)

Wapka se mi velice zamlouvá mám již 2 dny a bez problémů. Tedy když přejdu ze začátku kolísavý tlak.
Všechno vybavení kromě nástavce na podlahu/zámkovou dlažbu se vejde krásně na wapku. Krásně čistí zdi, kameny, auta, koberece/koberečky a další techniku. Pracooval jsem v kuse 20minut a pak 5 min přestávku i když nemusím. Doporučuji mytí udělat na co nejméně zmáčknutí pistole, ale pokud budete mačkat často zbytečně snižujete životnost čerpadla a celkově wapky. Za tyto peníze mnoho mnoho muziky. Doporučuji pokud potřebujete občasné mytí auta apod. je to hobby verze takže je to na 20-25 hodin týdně používání max. Funguje dle mých očekávání

Nilfisk Car Combi Cleaner 2,5 l

Nilfisk Car Combi Cleaner 2,5 l

Ověřený zákazník iVIKI.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 27. srpna 2018

Zakoupeno v iVIKI.cz

Zatím nemám žádnou zkušenost s jiným typem tak nemohu porovnat a hodnotit

PedroKV PedroKV

Přidáno: 24. července 2018

• Megadlouhá hadice-asi 4m
  • Megadlouhý kabel-asi taky 4m
  • Konečně zásuvka, která je při zapnutém vysavači pod proudem
  • PET filtr, i když v základu ne tak jemný.
  • Funkce foukání-hadice se dá jen do druhé díry zezadu
  • Spínání vysavače nářadím, s doběhem pár sekund.
  • Clona filtru a tvarovka směřující prach dolů do nádoby
  • Uchycení kýble k vršku má rezervy
  • Spodní strana horního dílu s motorem a filtrem by mohla být hladká. Je nesmyslně tvarovaná podle vnitřku (střev) vysavače, takže se na tom drží bordel.

Koupil jsem vysavač po telefonu, proto nejsem ověřený zákazník. Volal jsem jednomu prodejci do Plzně, co stojí nový motor na Aero 20-26, který právě po cca 7-8 letech trápení na vlastní stavbě shořel. 2 tisíce. Bez daně. Sorry jako.. :-) Nové Aero je drahé, tak jsem si vybral tohle, i když podle prodejce je Aero lepší-více odolné. Dobrá zpráva je, že příslušenství-hadice,PET filtry jsou stejné. Vyhodil jsem jen držák příslušenství dokoupený k Aeru-nepasoval a Multi má držáky na sobě.

Po asi měsíci ntenzivního užívání jsem spokojen. U Nilfisku dost zapracovali na funkčnosti.

Tak zaprvé hadice. Všude se píše dvoumetrová, my dostali snad kilometrovou krajtu. :-) Spolu s dlouhým přívodním kabelem obsáhneme celé patro napříč.

Vysavač umí i foukat. Prostě má zezadu tu samou díru, co vepředu, jen z ní fouká. Doporučuju nasměrovat vysavač tak, aby na někoho/něco nefoukal z podlahy zvířený prach-fouká fakt fest.

K vysavači je PET filtr. Tenhle jsme ještě nepoužili, používáme dva z Aera, které jsou prý lepší. Všechny lze ale omýt vodou a jsou jako nové. Na vstupu do nádoby je tvarovka-kolínko, která prach směřuje do nádoby. A přes filtr je ze strany vstupu do vysavače kus plastového krytu, který chrání filtr před rychlým zanesením. Má to fungovat tak, že prach si má sednout na dno a lehčí vzduch bez prachu má projít vysavačem. Aero to tak nemělo a spolu s jen 20l nádobou byl filtr hned ucpaný a přitom nic moc nevysáto. A tady? Upřímně, žádná hitparáda, byť je to teda lepší. Co se mi ale osvědčilo, je nalít do nádoby cca 5cm vody. Pak je to paráda. Filtr skoro čistý. Špína se chytí ve vodě. Díky velké nádobě je i filtr suchý, nezalepený. Papírové pytlíky nepoužívám-drahé. U Aera, v případě vysávání prachu po broušení sdk se mi osvědčilo omotat okolo filtru jednu vrstvu utěráku-slabého papíru na utírání rukou a zajistit krepovou páskou. Po ucpání strhnout papír, vysypat nádobu a nalepit další. Řešení za nula nula nic korun.

Škoda, že okolo filtru jsou plasty tak členité. Zachytává se tam prach a chlupy. Mělo to být hladké.

Zásuvka konečně, konečně funguje skoro dokonale: když běží vysavač, je pod proudem. Když přepnete druhý vypínač, zásuvka je pod proudem a start vrtačky do ní připojené spustí vysavač. Po vypnutí vrtačky vysavač jede ještě cca 5-7s na plný výkon, pak se vypne. Cool. Tohle Aero neumělo, jen spouštět nářadím, bez doběhu. Mít funkční zásuvku je důležité, když chcete vrtat do zdi s odsávacím adaptérem (extra dokupované příslušenství: zapnete vysavač, na zeď přicucnete objímku odsávání a pak vrtáte. S Aerem nemožné, zde pohoda. Proč to přesto není dokonalé? No protože si myslím, že by zásuvka mohla být při první volbě (nespínáno nářadím) pod proudem stále. Proč by vysavač nemohl sloužit jako prodlužovák? Zvláště na stavbě. Prostě chvíli něco dělám bez vysávání, pak si to vysaju. Dánové, zamakejte.na tom.

Dánové zároveň zamakali i na výtce, že hadice,kabel a trubky nejdou kam dát. Celé už to jde nasázet na vysavač. Ještě by se to dalo vyladit, ale dobrý.

Vysavač je zároveň tišší, než starší Aero.

My jsme s vysavačem spokojeni.

Přidáno: 8. července 2018

• Příznivá cena
  • Dobrá výbava u základních modelů
  • Náladová funkce oklepu filtru
  • Kolísavý výkon
  • Neustále se trhající sáčky
  • Rozpadající se díly po dvou dnech provozu

Vysavač nasazen na domácí stavbě pro vysávání jemného prachu z bourání a drobných kamínků (hrubé samozřejmě uklizeno klasicky lopatou a pometlem).
Po 2x dnech v provozu:
- 2x se po 20 procentním naplnění roztrhnul pytlík
- funkce oklepu přestala fungovat po prvním rozsvícení signalizace plného filtru a nejde zprovoznit
- kolísá sání - někdy pomůže poklepání
- neustále se zasekává smetí u přechodu z hadice do vysavače (nesmyslně dost zůžené).
- začali mi vypadávat plastové těsnící vložky na dílech hubice - hadice atd.

Suma sumárum, prodavači v jednom nejmenovaném stavebním řetězci (na 3xpísmena) jsem řekl, že je mi jedno kolik to bude stát, jen potřebuji spolehlivost. Informaci o spolehlivém Dánském výrobku jsem bohužel uvěřil. Člověk padne ůžasem, když na všech dílech vidí CHINA klikyháky a výrobek se mu rozpadá pod rukama.
Jsem opravdu naštvaný a zboží míří na reklamaci. Rozhodně se vracím k osvědčené značce METABO, kde člověk přidá 2000 - 3000 a může to nasadit i jako průmyslový vysavač a není problem!!!

Sada odpadních sáčků Nilfisk Buddy II 4ks

Sada odpadních sáčků Nilfisk Buddy II 4ks

Přidáno: 25. června 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

Kvalitní sáčky s dobrou cenou.

Zobrazuji 81 - 100 ze 159 recenzí 1...3 4 [ 5 ] 6 7...8